Nákup dětského povlečení se na první pohled může zdát podobné jako výběr ložního prádla pro dospělé. Musíte ovšem počítat s několika rozdíly, kterým byste měli věnovat pozornost.

Design

Při výběru povlečení pro děti budete překvapeni obrovským výběrem barev, vzorů a motivů. Není divu. Do dětského pokoje většinou patří pestrobarevné doplňky, které příznivě působí na psychiku, zatímco nápadité motivy pomohou rozvíjet jeho představivost. Větší děti si navíc rády vyberou povlečení samy, takže samotný nákup pro ně může být zajímavým zážitkem.

Mezi nejčastější volbu patří povlečení se zvířátky, která budou trefou do černého bez ohledu na pohlaví a věk dítěte. Mimořádně populární jsou také dětská povlečení s motivy, které děti znají z filmů a pohádek – např. L.O.L. nebo Star Wars.

Materiál

Kvalitní, příjemný a v neposlední řadě také bezpečný materiál je klíčový při výběru dětského povlečení. Ideální volbou je tedy přírodní bavlna, která je měkká a příjemná na dotek. Zároveň nedráždí citlivou dětskou pokožku a je dostatečně prodyšná. Naopak nevhodnou volbou jsou umělé materiály, které mohou v některých případech způsobovat vyrážky či alergie.

Neméně důležitý je také způsob zapínání. Mezi nejčastější patří knoflíky z různých materiálů. Dávejte ovšem pozor, aby se knoflíky neutrhly – u menších dětí hrozí spolknutí nebo udušení. V případě zipu se potom zaměřte na to, aby byl zakrytý látkou a nehrozilo tak poškrábání pokožky dítěte.

Rozměry

Zatímco v případě povlečení pro dospělé najdete na trhu jen několik základních velikostí, dětské povlečení existuje v mnoha rozměrech. Povlečení do dětských postýlek je dostupné v několika rozměrech, zatímco povlečení pro větší děti má unifikovanou velikost 140x200 cm.