Mikroplyš je ve světě ložního prádla poměrně novým materiálem. Obavy ovšem nejsou na místě. Pokud chcete spát pod příjemnou a hřejivou přikrývkou, jedná se o ideální volbu právě pro vás.

Jakmile začnete vybírat ložní povlečení, zjistíte, že nabídka materiálů nezahrnuje pouze bavlnu a polyester. Mezi nejmodernější materiály patří mikroplyš neboli mikroflanel. Jedná se o umělé textilní vlákno, které je mimořádně příjemné na omak. Husté a krátké chloupky vám při dotyku mohou připomínat plyšové hračky z dětství, ale dokonce bývá ještě jemnější.

Kromě toho, že povlečení z tohoto materiálu je velice měkké, vás uchvátí také svou hřejivostí. Nemusíte se bát nepříjemně studené přikrývky po ulehnutí do postele v chladných měsících. Mikroplyš je tedy ideálním řešením především od podzimu do jara, neboť udržuje příjemnou teplotu po celou noc. Vyspíte se jako v bavlnce a další den začnete plní energie!

Mikroplyš je také velmi lehký materiál a překvapivě dobře odvádí vlhkost. I z toho důvodu je vhodný pro výrobu ložního prádla. Mikroplyš se navíc nemačká, a proto můžete ze svého seznamu odstranit jednu nepříjemnou činnost – žehlení. Proti některým vláknům se mikroplyš vyznačuje také delší životností, neboť na něm nevznikají žmolky a dlouho si zachovává svůj původní barvu.

Mikroplyšové povlečení je dostupné v řadě barev, proto nebudete mít problém vybrat variantu vhodnou pro váš interiér. Zdaleka se nejedná pouze o jednobarevná provedení, k dostání jsou také designy s řadou zajímavých motivů. Kromě povlečení v běžných rozměrech 140x200 a 200x220 jsou velmi oblíbená také prostěradla a deky z mikroplyše.

Výhody povlečení z mikroplyše (mikroflanelu):

  • příjemné na dotek,
  • hřejivé (nestudí ani v zimě),
  • odvádí vlhkost,
  • nepotřebuje žehlit,
  • ztrácí barvu pomaleji než jiné materiály,
  • nežmolkuje,
  • široký výběr barev.